Witamy

Zapraszamy do współpracy:

  • wprowadzających sprzęt;
  • zbierających zużyty sprzęt;
  • organizacje odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego;
  • firmy i instytucje, które chcą zagodpodarować zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
  • klientów indywidualnych;
  • instytucje samorządowe prowadzące zbiórki odpadów;
  • zakłady komunalne odbierające zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny z gospodarstw domowych;
  • serwisy sprzętu RTV i AGD.​

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

 
 

 

 

 

Aktualności

28.03.2017

Budujemy nowy zakład przetwarzania


Od stycznia 2017 roku ruszyła budowa nowego zakładu zbierania oraz przetwarzania sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii i akumulatorów oraz opakowań. Inwestycja ta może być realizowana dzięki udziałowi funduszy pochodzących z WFOŚIGW w Toruniu. Aktualnie zrealizowano prace ziemne, fundamenty i rozpoczęto murowanie ścian. Planowany termin zakończenia budowy przypada na koniec 2018 roku. 

 

 

 

 

 

14.12.2015

Aby na ustach najmłodszych zagościł uśmiech :)


Fundacja Silvanus organizuje zbiórkę podarunkową  tzw. "FANPACZKĘ"  dla toruńskiego DOMU DZIECKA NR 2, przy ul. Dominirskiego, aby umilić dzieciom czas Świąt Bożego Narodzenia.  

Zapraszamy wszystkich "Świętych Mikołajów" do udzielenia konkretnej pomocy. "FANPACZKA"  jest dla nich oczekiwanym i prawdziwym prezentem .

Ponieważ ideą "FANPACZKI" jest odpowiedź na konkretne potrzeby domu dziecka, potrzebujemy gry zręcznościowe oraz planszowe, puzzle, ręczniki (ale tylko małe 70cm/50cm), pościel, poszewki ...

Już dziś możesz zostać  filantropem i sam wpłacić pieniądze na konto Fundacji: 51 2490 0005 0000 4530 4407 3248 lub przesłać/dostarczyć  w/w rzeczy na adres Fundacji.
Wszelkie dodatkowe informacje są udzielane przez naszych pracowników, kontakt: http://www.recykling-karat.pl/kontakt,7,pl.html

P.S. Nie trać czasu, zbiórka trwa do dnia 21.12.2015! Pamiętaj, że "FANPACZKA" jest zorganizowana pod konkretną pomoc, prosimy wysyłać tylko te rzeczy które są wskazane.

 

01.06.2015

Składamy najszczersze życzenia wszystkim milusińskim z okazji ich wielkiego święta. Życzymy wielu pomysłów do zabaw, okazji do odkrywania niezliczonych talentów oraz wytrwałości w realizacji dziecięcych marzeń, które dla wielu są inspiracją w dorosłym życiu.


01.06.2015

Stało się ... Piknik Ekologiczny 2015 przeszedł do historii. Tegoroczny Piknik odbył się na Błoniach Nadwiślańskich, a jego mottem przewodnim było "Czyste powietrze nad Wisłą". Mimo silnego wiatru wszystko rozpoczęło się planowo i ku zdziwieniu wszystkich wystawców osób chcących spędzić niedzielne przedpołudnie w aktywny sposób nie brakowało. Chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom tej wspaniałej inicjatywy a przede wszystkim tym, którzy czynnie brali udział w tej szlachetnej inicjatywie. Jesteśmy mile zaskoczeni ilością ciepłych słów, jakie usłyszeliśmy o naszej pracy. Cieszy nas ogromnie, że problem zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych nie pozostał niezauważony. Dziękujemy wszystkim tym, którzy korzystali z naszego punktu informacyjnego chcąc pogłębić wiedzę na ten nie łatwy temat. Dziękujemy osobom, które już na pikniku przynosiły zużyty sprzęt oraz baterie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już za rok.


29.05.2015

Już w niedzielę (tj. 31.05.2015) firma Karat Elektro Recykling S.A. weźmie udział w Pikniku ekologicznym organizowanym przez TAK. Jeżeli macie Państwo zużyty sprzęt elektroniczny lub elektryczny zapraszamy do naszego stoiska na toruńskim bulwarze gdzie wystarczy wypełnić zgłoszenie odbiory wspomnianego sprzętu a nasi pracownicy skontaktuje się z Państwem i odbiorą awaryjny sprzęt całkowicie za darmo. Zapraszamy do wzięcia udziału w pikniku. Organizatorzy przewidzieli moc atrakcji dla wszystkich.


15.04.2015

Jednym z wiodących celów firmy jest dbałość o rozwój ich pracowników oraz aktywizacja osób bezrobotnych. Dlatego firma Karat Elektro Recykling aktywnie uczestniczy we wszystkich przedsięwzięciach mogących korzystnie wpłynąć na lokalną społeczność.

W dniach 30-31.03.2015 r. beneficjenci projektu „Inwestycja w przyszłość”, realizowanego przez RC fundacje konsultingu i rehabilitacji pod okiem trenera pracy, wzięli udział w wizycie studyjnej na terenie firmy KARAT Elektro Recykling.

Podczas wizyty przedstawiciel firmy zapoznał beneficjentów projektu z historią, organizacją, systemem pracy oraz produktami firmy. Omówione zostały zakresy obowiązków i wymagane kwalifikacje wybranych pracowników. Przedstawione zostały stanowiska oraz czynności na nich wykonywane. Dyskutowano na temat zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Beneficjenci mieli okazję zapoznać się z procesem odzyskiwania materiałów do ponownego wykorzystania. Zaprezentowane oraz omówione zostały czynności na stanowiskach wymagających umiejętności demontażu, głównie sprzętu RTV i AGD.


05.04.2015


20.01.2015

Z okazji nadchodzącego Dnia Babci i Dziadka wszystkim seniorom składamy najserdeczniejsze życzenia. W tych szczególnych dniach nie zapomnijcie o swoich najbliższych, bo czasami "sto lat" to za mało. ;)


02.01.2015

Nowy rok i kolejne nowe wyzwania. Wraz z początkiem nowego roku mamy przyjemność poinformować Państwa, że Firma Karat Elektro Recykling S.A. wdraża normy ISO 9001 oraz ISO 14001, które ułatwią i unowocześnią zarówno funkcjonowanie samej firmy jak i procedury kontaktu Państwa z nami. Wszystkie zmiany dokonane zostaną w oparciu o główny cel Firmy Karat Elektro Recykling S.A. - dbałość o środowisko naturalne.


19.12.2014


04.12.2014

Wręczenie nagród w konkursie "Zadbaj o środowisko razem z nami" w Szkole Podstawowej w Brodnicy.

 

 

 


17.11.2014

Dzisiaj, 17 listopada przypada „Dzień bez długów”- nie bądźmy dłużnikami środowiska i zadbajmy o nie

Jeśli w Twojej piwnicy stoi stara pralka, lodówka, czy telewizor - zadzwoń! My z chęcią zajmiemy się twoimi „elektrodługami”. W ten sposób zyskasz dodatkowe miejsce na zimowe przetwory, a Twoje „ekokonto” znowu będzie czyste.


12.11.2014

Nadszedł czas na rozliczenia kampanii edukacyjnej przeprowadzonej w 2014 roku przez Firmę Karat Elektro Recykling S.A. Mamy świadomość, że zaprezentowanie nudnych wykresów i tabelek w tym miejscu nie przyciągnęło by Państwa uwagi. Dlatego, też przygotowaliśmy multimedialne zestawienie podsumowujące konkurs "Zadbaj o środowisko razem z nami" gdzie mamy nadzieję w przystępny sposób zostaną zaprezentowane kluczowe statystyki. Osoby chcące poznać szczegóły konkursu w bardziej tradycyjny sposób odsyłam na podstronę "Archiwum" rzeczonego konkursu.

 


03.11.2014

Wydarzeniem godnym odnotowania jest uruchomienie Pierwszej Multimedialnej Platformy Informacyjnej Firmy Karat zwanej w skrócie Karat.TV. Platforma ta w sposób przystępny i zrozumiały pozwoli wszystkim zainteresowanym na zrozumienie potrzeby dbałości o środowisko naturalne. segregowania odpadów, zbiórki elektroodpadów itp. Dodatkowo, będzie to też źródło informacji dydaktycznej dzięki, któremu nauczyciele chcąc w prosty i przejrzysty sposób unaocznić dzieciom negatywny wpływ na środowiskonie właściwie składowanych elektroodpadów, będą mogli skorzystać z przygotowanych przez pracowników Firmy Karat materiałów. Na "antenie" naszej platformy pojawią się również wywiady dyrekcji szkół oraz dzieci biorących udział w konkursie "Zadbaj o środowisko razem z nami". Oczywiście Karat.TV będzie pełnić funkcję swoistego medium za pośrednictwem, którego będziemy chcieli w ciekawy sposób pokazać Państwu jak pracujemy. Serdecznie zapraszamy INICJATYWY>KARATTV lub na skróty: http://recykling-karat.pl/karat-tv,37,pl.html

 

 

                                                                                       

 

 

 

 


02.11.2014

Nowość na stronie Firmy Karat Elektro Recykling S.A. Na naszej stronie utworzono nowy dział "Aktualności". Został on połączony z naszymi profilami widniejącymi na portalach społecznościowych takich jak Facebook, YouTube czy Google+. Mamy nadzieję, że dzięki tak spójnemu systemowi przepływu informacji, wszyscy zainteresowani losami Firmy oraz podejmowanymi przezeń inicjatywami będą mogli na bieżąco uczestniczyć we wszystkich ważnych dla nas wydarzeniach. Zapraszamy.