Witamy

Zapraszamy do współpracy:

  • wprowadzających sprzęt;
  • zbierających zużyty sprzęt;
  • organizacje odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego;
  • firmy i instytucje, które chcą zagodpodarować zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
  • klientów indywidualnych;
  • instytucje samorządowe prowadzące zbiórki odpadów;
  • zakłady komunalne odbierające zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny z gospodarstw domowych;
  • serwisy sprzętu RTV i AGD.​

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

 

 
 

 

 

 

Stało się ... Piknik Ekologiczny 2015 przeszedł do historii. Tegoroczny Piknik odbył się na Błoniach Nadwiślańskich, a jego mottem przewodnim było "Czyste powietrze nad Wisłą". Mimo silnego wiatru wszystko rozpoczęło się planowo i ku zdziwieniu wszystkich wystawców osób chcących spędzić niedzielne przedpołudnie w aktywny sposób nie brakowało. Chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom tej wspaniałej inicjatywy a przede wszystkim tym, którzy czynnie brali udział w tej szlachetnej inicjatywie. Jesteśmy mile zaskoczeni ilością ciepłych słów, jakie usłyszeliśmy o naszej pracy. Cieszy nas ogromnie, że problem zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych nie pozostał niezauważony. Dziękujemy wszystkim tym, którzy korzystali z naszego punktu informacyjnego chcąc pogłębić wiedzę na ten niełatwy temat. Dziękujemy osobom, które już na pikniku przynosiły zużyty sprzęt oraz baterie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już za rok.

Muzyczna gwiazda, czyli zespół Vavamuffin; różnorodne warsztaty ekologiczne; prezentacja musztry żołnierzy rzymskich; pokazy sztuk walki i futbolu amerykańskiego; a także zajęcia edukacyjne — to tylko część z atrakcji, które czekają na mieszkańców Torunia 31 maja. Tego dnia od godziny 11.00 na Błoniach Nadwiślańskich odbywać się będzie piknik ekologiczny zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju.

Atrakcje i zabawy w wydaniu ekologicznym będą dostępne dla mieszkańców i odwiedzających Toruń turystów już w najbliższą niedzielę. Zarówno najmłodsi, jak i osoby dorosłe, znajdą dla siebie ciekawe propozycje na spędzenie niedzielnego popołudnia.

Malowanie twarzy, balony, dmuchańce, kolorowe waty cukrowe, strzelanie z łuku, konkursy, nauka przez zabawę, ogromna maskotka Bociana Bogusia czy Ekobus, w którym z bliska będzie można przyjrzeć się kwestiom ekologii w codziennym życiu — to jedynie zapowiedź tego, co czekać będzie na najmłodszych podczas niedzielnego pikniku.

 

Czyste powietrze nad Wisłą
Pobierz plakat wydarzenia

 

Dorośli również nie będą się nudzić. Dla wyjątkowo aktywnych znajdzie się strefa sportu, a w niej między innymi turniej siatkówki plażowej i wiele innych zajęć ruchowych. Dużą atrakcją będzie także „Ekojazda z Toyotą”, czyli pokaz samochodów z napędem hybrydowym.

Samochody hybrydowe są coraz bardziej popularne na polskich drogach, a w Toruniu szczególnie warto się nimi zainteresować. Ci, którzy posiadają taki samochód, w Toruniu parkują za darmo! — komentuje Maciej Bednarski z Toyota Bednarscy.

Podczas pikniku pojawi się również strefa recyklingu — zainteresowani będą mieli możliwość oddać wszelkie zużyte sprzęty i baterie, które zostaną później wykorzystane przez ekologów.

Na zakończenie pikniku, na godzinę 19:00, przewidziany jest koncert zespołu Vavamuffin. To grupa, która ma na swoim koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych, po występy przed ponad stutysięczną publicznością na największych festiwalach muzycznych w Polsce, m.in. na Przystanku Woodstock czy festiwalu Open’er. Koncertuje w kraju i za granicą i to właśnie koncerty są żywiołem tego zespołu. Co ważne, wstęp na koncert — jaki udział we wszystkich atrakcjach ekologicznego pikniku — jest bezpłatny.

Wszyscy mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się jak ważne jest środowisko naturalne, recykling czy odpowiednie gospodarowanie odpadami. Jest to wyjątkowa kampania, która dzięki swojej rozrywkowej formie, poprzez zabawę edukuje i szerzy bardzo istotną wiedzę. To nauka nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Spodziewamy się sporej frekwencji, również ze względu na wieczorny koncert zespołu Vavamuffin, który wzbudza spore zainteresowanie — mówi Izabela Auguścińska, koordynatorka pikniku.

źródło:http://www.tak.torun.pl